Spolek pro rozvoj regionu

Partnerské organizace

Přihlášení pro odběr novinek

INOVACE – PROJEKTY NA OCHRANU PRÁV PRŮMYSLOVÉHO VLASTNICTVÍ PATENT - VÝZVA II

Posílení inovační výkonnosti domácích firem a zvýšení jejich konkurenceschopnosti prostřednictvím účinnější ochrany duševního vlastnictví, zvláště na zahraničních trzích a rovněž zvýšení intenzity využívání nástrojů ochrany práv průmyslového vlastnictví nejen mezi malými a středními podnikateli, ale také u veřejných výzkumných institucí a vysokých škol.

Příjem žádostí od 4. 1. 2016 - 31. 12. 2017

Podporované aktivity:

Zajištění ochrany průmyslového vlastnictví v České republice a zahraničí ve formě:

• vynálezů/patentů
  • ochranných známek
  • užitných vzorů
  • průmyslových vzorů

Oprávnění žadatelé:

• malé a středníky podniky splňující podmínky stanovené v Doporučení 2003/361/ES
  • veřejná výzkumná instituce zřízená podle zákona č. 341/2008 Sb., o veřejných výzkumných institucích, v platném znění
  • vysoká škola a ostatní instituce terciárního vzdělávání vykonávající činnost na základě zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, v platném znění

Forma a výše podpory: